Dėmesio koncentravimas ir pasitikėjimas savimi

Tapyba ant vandens (ebru menas) naudojama edukacinėje – mokomojoje programoje tiek gabiems, tiek sutrikimų ar negalią turintiems vaikams. Ebru meno užsiėmimas leidžia žmonėms ugdyti dėmesio koncentraciją bei pasitikėjimą savimi, o tai, organizuojant įtraukųjį ugdymą, yra būtina.

Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos pradinių klasių mokiniai gilino ebru meno technikos ypatumus kartu su VŠĮ Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA Vilniaus ir Klaipėdos regiono vadove, edukatore Egle Daubaraite.

Įdomus ir paslaptingas ebru menas buvo žinomas jau nuo XI amžiaus Kinijos imperatoriams. Naudojantis šia technika buvo gaminami pinigai ir slapti dokumentai.

Menas yra ypatingas tuo, jog piešinys nuo vandens gali būti perkeliamas ant medžio, akmens, keramikos, odos, drobės…

Mokiniai mokėsi sukaupti dėmesį, įgauti pasitikėjimo savimi, lavinti rankų judesius, atskleisti savo kūrybiškumą, dirbti grupėse ir toleruoti neapibrėžtumą piešiant ant vandens. Užsiėmimo pradžioje vyko priemonių pristatymas bei tapomas parodomasis piešinys, kurio metu vaikai mokėsi, kaip išgauti norimos spalvos foną ir įvairius ornamentus. Vėliau, kiekvienas mokinys piešė ant vandens ir savo sukurtą piešinį pats galėjo perkelti ant popieriaus. Visoje veikloje vaikai galėjo laisvai eksperimentuoti. Užsiėmime buvo naudojami natūralūs, augalinės kilmės dažai, ruošiamas specialus jūros dumblių ir vandens augalų mišiniu tirštintas vanduo.

 Svarbiausias rezultatas – visi patyrė sėkmę, o įspūdžiai buvo nepakartojami.

 

Tekstą parengė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Neringa Epštein

Skip to content