Mokyklos filosofija: „Sugriaukime nežinojimo sienas!“

Rugsėjo 2 d. Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija šventė naujų mokslo metų pradžią.  Pastaroji yra ypatinga, nes juos mokykla pasitinka pasikeitusi tiek išore, tiek vidumi.

Didžiausia naujovė – pasikeitęs progimnazijos vardas. Mokyklos direktorius Rimantas Remeika sako, jog jis pasirinktas labai apgalvotai. „Tiek tėvai, tiek mokytojai nori naujovių. Kunigaikštis (karalius) Gediminas asocijuojasi su inovacijomis, verslumu, augimu. Jis rašė laiškus, kvietė visus atvykti ir kurti Vilnių. Keičiame savo mokyklos filosofiją, stengiamės būti šiuolaikiški, tad pradėjome nuo pavadinimo,“ – pasakoja vadovas.

Progimnaziją šiais metais papildė beveik 200 mokinių. Dabar jų yra 1313. Bendruomenėje taip pat pradėjo dirbti 18 naujų pedagogų. Viena jų – pradinukų mokytoja Silvija Butkutė, kuri čia atsidūrė sudalyvavusi programoje „Renkuosi mokytis“. Jai tai bus pirmieji metai mokykloje.

Progimnaziją pašventino Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas Vytautas Rapalis. Naujos mokyklos pradžios liudininku tapo profesorius Vytautas Landsbergis. Jis palinkėjo visiems būti  kunigaikščio (karaliaus) Gedimino vertais moksleiviais: nestokoti drąsos ir telktis kūrybai.

Skip to content