Mūsų (mokymo įstaigos pavadinimas) pradėtas vykdyti projektas „Lietuvos moksleivių taisyklingos laikysenos įgūdžių formavimas, pasitelkiant CANTIENICA® metodą“.

Sveikatos apsaugos ministerija yra susirūpinusi nuolat blogėjančia Lietuvos mokinių fizine sveikata ir ieško būdų kaip pagerinti situaciją. 2020 m. buvo paskelbtas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo konkursas teikti paraiškas prevenciniam projektui  „Sveikos gyvensenos skatinimas“. Pagal šio projekto priemonę 2.1.3. laimėjo VšĮ Sporto klubo RASKK pateikta paraiška „Lietuvos moksleivių taisyklingos laikysenos įgūdžių formavimas, pasitelkiant CANTIENICA® metodą“.

Šio neeilinio projekto įgyvendinimui keliose atrinktose Vilniaus m. mokyklose Sporto klubas RASKK sudarė bendradarbiavimo sutartį  su mūsų (mokymo įstaigos pavadinimas), gavęs teigiamas mūsų fizinio ugdymo mokytojų rekomendacijas. Mūsų (mokymo įstaigos pavadinimas) buvo pristatyta kaip besistengianti sudaryti kuo sveikesnes mokymosi sąlygas savo mokiniams.

CANTIENICA® metodą kūno formoms ir laikysenai prieš daugiau kaip 20 metų atrado ir toliau tobulina žmogaus kūno tyrinėtoja Benita Cantieni iš Šveicarijos. Šis unikalus metodas atskleidžia prigimtinės laikysenos  esmę: nuolatinį giliųjų raumenų naudojimą. Tik tokiu būdu mes galime išlaikyti mūsų atramos-judėjimo sistemą sveiką daugelį metų ir išvengti daugybės taip vadinamų civilizacijos ligų!

Projekto įgyvendinimo metu 2021 m. per fizinio ugdymo pamokas mokiniai bus mokomi atlikti specialus CANTIENICA® metodo pratimus. Sporto universiteto mokslininkai vadovaujami prof.dr.Sigito Kamandulio ir doc. dr.Danguolės Satkunskienės matuos jų laikysenos pasikeitimus, kad įvertinti teigiamą metodo poveikį. Mokiniams per fizinio ugdymo pamokas bus pravesta net 15 CANTIENICA® mankštų! To pasekoje mokiniai išmoks sveikai sėdėti per pamokas, nesikūprindami dirbti prie kompiuterio, lengvai ir pasitempę stovėti, įvairiausi fizinio aktyvumo užsiėmimai ir sportavimas juos sveikatins iš tikrųjų.  Pasibaigus projektui savo įgūdžius jie galės lavinti savarankiškai. Tokiu būdu mokiniai  baigdami mokyklą turės stiprius prigimtinės laikysenos įpročius visam gyvenimui.

Daugiau informacijos apie CANTIENICA®  metodą kūno formoms ir laikysenai rasite www.cantienica.lt

VšĮ sporto klubas RASKK

 

 

Trys laikysenų tipai.

©CANTIENICA AG, SUEDWEST, ERNST GAMPER iliustracijos

 

 

 

 

 

 

Gilieji nugaros raumenys.

©CANTIENICA AG, SUEDWEST, ERNST GAMPER iliustracijos

Skip to content