Skirk 1,2 proc. GPM

Gerbiami bendruomenės nariai,

nors metai buvo kupini iššūkių, nuolat užsibrėžiame ambicingus tikslus, tad nuoširdžiai dėkojame už paramą, skirtą pasinaudojant GPM paramos galimybe, kurią gavome anksčiau ir turėjome galimybę kurti saugias, atviras, interaktyvias, multifunkcines aplinkas mokiniams.

2019 metais buvo surinkta 19485 Eur, pridėjus 2017- 2018 metų likučius, gauta 43116 Eur lėšų. Pirkimai iš šio laikotarpio paramos lėšų buvo baigti 2020 metais. Mokyklos tarybos sprendimu 2017-2018 metų gautos lėšos investuotos į vaikų saugumą (elektroniniai moksleivių pažymėjimai bei elektroninė įėjimo į mokyklą sistema) ir modernias ugdymo technologijas (interaktyvūs ekranai). 2019 metais gautas lėšas buvo numatyta investuoti į lauko klasių įrengimą (dvi klasės Centro filiale ir po vieną Miglos bei Blindžių filialuose). Tam prireikė 35665 Eur sumos („Smart“ ekranai, 10 vnt. – 25894 Eur; lauko klasių įrengimo išlaidos – 9728 Eur), tad nepanaudotų lėšų likutis – 7450 Eur.

Šiuo metu įrengtos dvi lauko klasės (Blindžių ir Centro) ir baigiama įrenginėti Miglos skyriuje, liko apmokėti Miglos lauko klasės montavimo darbus ir stogo dangą – 4500 Eur. Svarbu paminėti, jog kadangi nuo lauko klasių įrengimo planavimo (kovo mėnesį) iki įgyvendinimo praėjo keletas mėnesių bei prasidėjo karantinas – lauko klasių įrengimo kaina padidėjo du kartus, dėl šios priežasties nebuvo galimybės įrengti keturių erdvių. Nevykstant tiesioginiam kontaktiniam ugdymui atsirado galimybė lauko klasių įrengimui panaudoti ir likusias, savivaldybės biudžete numatytas, mokyklos ūkines išlaidas.

2020 metais gauta 13100 Eur paramos lėšų. Kaip vieną iš prioritetų, galime įžvelgti poreikį suteikti galimybę vaikams kuo daugiau laiko praleisti lauke, įrengiant funkcionalias erdves: žaidimų aikšteles, treniruoklius, bėgiojimo takus, didinant lauko klasių skaičių. Tad šias lėšas siūlau investuoti į mokyklos lauko erdvių pritaikymą vaikų sveikatingumui, judėjimui bei ugdymui, skatinant mokyklos be sienų idėjas. Mokykla yra pateikusi tris projektus sporto rėmimo fondui ir (jeigu laimėsime finansavimą) mokyklai taip pat reikės finansiškai prisidėti prie jų įgyvendinimo. Taigi, bendromis pastangomis mokyklos kiemas galėtų būti ne tik vaikų, šeimų susibūrimų erdvė, bet ir mokyklos bendruomenės susirinkimų bei interaktyvių veiklų vieta.

Tad kviečiame ir šiais mokslo metais tapti aktyviais mokyklos rėmėjais ir prisidėti prie vieno iš tolimesnių progimnazijos tikslų, skiriant 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio progimnazijai. Deklaruojant reikia teikti paramos deklaraciją nurodant mokyklos kodą – 191665719.

Geranoriška Jūsų parama bus tikslingai panaudota kuriant mūsų bendruomenės gerovę. Kurkime svajonių mokyklą kartu.

Gedimino progimnazijos direktorius

Rimantas Remeika