Socialinės partnerystės programa ,,Valgyk protingai”

Esant sparčiai besikeičiančiam pasaulyje, sveikos mitybos vaidmuo tampa vis svarbesnis. Pastaraisiais metais stebime, kaip vaikų mitybos įpročiai prastėja, o greito maisto ir nekokybiškų užkandžių vartojimas didėja. Vis dėlto, siekiant tvaraus ir sveiko gyvenimo būdo, prasideda pokyčiai, vienas iš jų socialinės partnerystės programa „Valgyk protingai”. Šį projektą organizuoja viešoji įstaiga „Humana People to People Baltic” (HPP Baltic). Projekto tikslas – ugdyti mokinių asmenines kompetencijas, skatinti sveiką gyvenseną ir mitybą, maisto bei aplinkos tausojimą, per technologijų mitybos pamokas. Projekto metu planuojama įgyvendinti įvairias veiklas, kurios padės vaikams įsisąmoninti sveikos mitybos principus. Tai apima ne tik teorinių žinių perteikimą, bet ir praktinius užsiėmimus, kurie leis vaikams patirti maisto gaminimo džiaugsmą išbandant sveikus, naujus receptus. Projekto metu yra skiriama 2 500 eurų finansinė parama. Šviežiems ir kokybiškiems maisto produktams iš vietinių Lietuvos ūkininkų. Projektas įgyvendinamas per technologijų pamokas ir popamokinius užsiėmimus nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. iki 2024 m. rugpjūčio mėn. Tai tik pirmas žingsnis kelyje link sveikesnės mitybos ir tvaresnio gyvenimo būdo. Mes tikimės, kad ateityje šis projektas taps dar plačiau paplitęs ir pakeis ne tik mūsų mokyklos, bet ir visos šalies mokinių mitybos įpročius.

Skip to content