Vieni pirmųjų Vilniuje: įgyvendinamas naujas maitinimo modelis

Progimnazija sausio mėnesį pasitiko su naujoves. Priešmokyklinukai skaičiuoja jau trečią savaitę kaip nemokamus pietus valgo pagal savitarnos principą.

Nuo šių metų pradžios nulinukai valgykloje apsitarnauja patys. Prie specialiai mažiesiems pritaikyto stalo mokiniai savarankiškai į lėkštę įsideda antrą norimos sudėties ir dydžio pietų patiekalą. Anksčiau tą darydavo valgyklos darbuotojos.

Iniciatyvos tikslas – ugdyti vaikų savarankiškumą. Šiuo metu vyksta pirmasis tokio maitinimo etapas, kuriame dalyvauja priešmokyklinio ugdymo vaikai. Jis organizuojamas tik penkiose Vilniaus mokyklose.

Progimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Vida Lukaševičienė sako, kad iš pradžių vaikai buvo sutrikę, reikėjo patogesnių žnyplių ir šaukštų garnyrams įsėdi. Įrankiai buvo pakeisti, o vaikai per dvi savaites priprato prie naujos tvarkos. „Vaikai imlūs, jiems patinka įsidėti priedų tiek, kiek nori“, – teigia mokytoja. Ji taip pat pastebi, kad vaikai dabar geriau valgo. „Dalis nevalgo mėsos, žuvies, kiti noriau renkasi grikius ar ryžius. Norintys gali pakartoti garnyro. Dabar lėkštėse beveik niekada nelieka nesuvalgyto maisto“, ‒ džiaugiasi V. Lukaševičienė.

Pirmasis tokio maitinimo modelio etapas bus vykdomas iki kitų mokslo metų pradžios. Nuo rugsėjo 1 d. bus pradėtas įgyvendinti antrasis etapas, į kurį bus įtraukti ir pirmokai.

 

Skip to content