Žingsnelis pozityvesnio mąstymo link

Antrus metus besitęsianti ekstremali Covid-19 situacija Lietuvoje, nuolatinis susirgimų didėjimas, uždaros vaikų veiklos, stipriai įtakoja vaikų savijautą ir psichinę sveikatą. Mokykla – viena iš institucijų, kurios turį galimybę greitai diagnozuoti situaciją ir imtis prevencinių, vaikų savijautą gerinančių, priemonių. Šiandieninėje situacijoje ypatingai svarbu labai plačiai kalbėti ir diskutuoti apie vaikų psichinę savijautą. Spalio mėnesį , paminėdami Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, psichologės Ingrida Stasytienė ir Deimantė Šlapikaitė paruošė mokiniams stendą apie psichinę sveikatą,  smurto formas, kur galima kreiptis pagalbos, kai patenkame į įvairias sunkias situacijas. Psichologes pakvietė mokinius ir mokytojus ateiti prie stendo kuriame yra jausmų termometras ir ,,pasimatuoti‘‘ savo šios dienos jausmus t.y  pažymėti, kaip šiandien jaučiasi mokykloje. Šis stendas skirtas ugdyti mokinių įgūdžius, reflektuoti savo kasdienius patyrimus.

Mokytis savo jausmus atpažinti, pajausti ir įsivardinti. Mokytojoms pastebėti mokinius, kurie jaučiasi liūdni, pikti, pavargę ir kartu su jais pasvarstyti ką galima daryti, kai jautiesi liūdnas, piktas, pavargęs  t.t.

Mokiniai visi kartu gali padėti sugalvoti vieni kitiems įvairių liūdesio ar pykčio įveikimo formų. ,,Jausmų termometras‘‘ naudingas stebint mokinių savijautą mokykloje, negatyvias jų  mintis, dirgiklius. Analizuojant mokinių savijautą, galima koreguoti mokykloje organizuojamas ugdomąsias veiklas, skatinant pozityvų mąstymą, stiprinant mokinių savivertę.

Skip to content