Globalios problemos. Žemė. Oras. Vanduo

8 mūsų mokyklos Centro skyriaus aštuntokai Titas Burinskas, Simas Grabauskas, Mėja Marija Kairavičiūtė, Smiltė Liubeckaitė bei Arielė Kimsaitė, Mingailė Tursaitė, Katrina Serapinaitė, Kotryna Stankutė dalyvavo tęstinėje LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus organizuotoje viktorinoje ,,Globalios problemos. Žemė. Oras. Vanduo‘‘.

Viktorinoje dalyvauti pasiūlė fizikos, žmogaus saugos dalykų mokytoja Inga Averkova, o kartu sutiko dalyvauti geografijos mokytoja Dolita Gudynienė. Kiekvienas viktorinos turo etapas vyko nuotoliniu būdu verdant aistroms ir diskusijoms geografijos kabinete.

8c kl. mokinės Mingailė, Arielė, Kotryna bei Katrina po viktorinos apie šią edukacinę veiklą atsiliepė taip: „Labai patiko, sužinojome daug naudingos informacijos bei gerai praleidome laiką. Klausimai buvo kūrybingi ir tikrai išskirtiniai, tad kelis kartus teko atsakymą spėti. Tokios formos pamokoje dalyvavome pirma kartą ir tikimės, jog ne paskutinį. Dėkojame mokytojoms už kvietimą prisijungti, o viktorinos kūrėjams – už naudingas žinias ir gerai praleistą laiką.“

„Viktorinos tikslas – supažindinti Lietuvos mokinius su svarbiausiomis ekologinėmis problemomis, tokiomis kaip klimato kaita ir biologinės įvairovės nykimas. Šioje viktorinoje buvo  ne tik smagu, bet kartu ji paskatino mokinius susidomėti ir giliau įsitraukti į aplinkosaugos problemomis. Buvo ugdoma pažinimo kompetencija-plėsti akiratį, komunikavimo kompetencija -išsakyti mintis ir klausyti, asmeninė kompetencija- įvertinti savo jėgas,  iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencija- mąstyti kūrybingai, drąsiai kelti idėjas, pagrįstai rizikuoti, mokytis iš nesėkmių, “ – pasakojo mokytoja D. Gudynienė.

Mūsų mokyklos komanda „Aštuonetukai“ užėmė 27 vietą, tačiau ne tai yra svarbiausia. Svarbiausia – įdomiai ir naudingai praleistas laikas su draugais, praplėstos fizikos, geografijos, biologijos žinios, pasisemta gerų emocijų.

Kviečiame ir skaitytojus išbandyti save ir atsakyti į viktorinos klausimus.

 Nuorodos:

https://www.youtube.com/watch?v=fWJfozOi5f8

https://www.youtube.com/watch?v=cFvOI1LBrP4&t=1995s&ab_channel=jktomas

https://www.youtube.com/watch?v=-0m62YEsxVQ&ab_channel=jktomas

Skip to content